Patagonia organic, bio a eko tričko

Absolútna voľnosť v Capilene Cool

Sú také tričká, v ktorých človek vyzerá dobre. Potom sú také, v ktorých sa cíti pohodlne. A potom také, ktoré zanechávajú minimálnu ekologickú stopu. No a potom sú ešte tričká Patagonia. Tri v jednom.

Miluješ organickú bavlnu? Potom nemáš čo riešiť. Predpokladáme, že dôvody tvojej náklonnosti sú nielen čisto pôžitkárske (mäkká, poddajná a na dotyk neskutočne príjemná látka), ale aj ekologické.

Môžeš na to zobrať jed, že keď je na Patagonia tričku deklarované „made from 100% organic cotton“, tak to bude bez jedov. Myslíme to doslovne – bavlník je pestovaný výlučne organicky, bez použitia toxických pesticídov a syntetických hnojív.

Osivo sa používa také, ako ho matka príroda stvorila. Pôda si vydýchne a biodiverzita okolia plantáže zostáva zachovaná. Prísne kritériá sa týkajú aj potlače – všetky farby sú bez obsahu PVC a ftalátov. 

Pracovník zametá sklad plný textilných zvyškov na výrobu ResponsibiliTee
Pracovník zametá sklad plný textilných zvyškov na výrobu ResponsibiliTee

Ultra zodpovedné tričká sa v Patagonii nazývajú ResponsibiliTee. Je to celý produktový rad tričiek z recyklovaných materiálov, dámske, pánske, s krátkymi aj dlhými rukávmi, proste pre každého.

Fifty-fifty sa v nich spája recyklovaný polyester z PET fliaš a odrezky z bavlnených látok, ktoré by inak putovali asi jedine na skládku. Výhodou je, že svoj superzodpovedný prístup vyjadríš zároveň prostredníctvom grafiky na tričku.

Ak si rybár, Fish Native je presne pre teba,  ak sa ti páčia kozy, tak sa ti bude hodiť  Eat Local, a ak ťa štve klimatická zmena a topenie ľadovcov, ukáž to v tričku Fed Up With Melt Down. Inak si môžeš vybrať z neviemkoľkých variant Patagonia loga so štítom Fitz Roy.

Spozná ho každý na svete, tomu ver. Keď ide do tuhého, záťaž stúpa a teploty skáču až do extrémov, prvá vrstva na tele dostáva kľúčový význam. Všetky funkčné Patagonia tričká od najľahších, ako Capilene Cool alebo Airchaser až po zimné termoprádlo z línie Capilene Thermal si priblížime v extra článku a zatiaľ si ich môžeš preštudovať na našej stránke wilderoben.sk. 

You Might Also Like