Vedeli ste, že efektívne si môžete zacvičiť aj v práci?

cvicenie v kancelarii

Sedavé zamestnanie je doslova postrachom pre celý pohybový aparát vášho tela. Pre všetkých zaneprázdnených ľudí však existuje veľmi účinné riešenie, ktoré nestojí veľa času. Zistite, prečo sa oplatí využiť cvičenie v kancelárii. A tiež ako vám cviky priamo na vašom pracovisku pomôžu uľaviť od akútnych aj chronických problémov s krkom, chrbtom a končatinami.

Ak trávite väčšinu času svojho pracovného života sedením za počítačom v kancelárii, už ste možno spozorovali niektoré negatívne dopady sedavého zamestnania na vaše zdravie a pohodlie. Telo je pri dlhodobom sedení zaťažované jednostranne, dochádza k ochabnutiu svalstva, nesprávnemu držaniu tela a pre chrbát predstavuje dlhodobé sedenie zvýšenú námahu. Okrem toho ale trpia aj vaše dolné končatiny. Tie môžu byť nesprávne prekrvené, pri práci s myšou zas hrozí riziko vzniku syndrómu karpálneho tunela.

Cvičte aj počas práce v kancelárii a cíťte sa fit

Zdravotné problémy, ktoré vám z dlhodobého časového hľadiska môže spôsobiť sedavé zamestnanie by sme tu mohli menovať pokojne aj ďalej. Namiesto toho ale máme účinné riešenie pre každého, kto v práci stále iba sedí a nemá čas alebo sa nechce zúčastňovať skupinových cvičení. Špeciálny súbor fyzio zostava je na cvičenie v kancelárii. Je určený pre všetkých, ktorým aspoň trochu záleží na svojom zdraví. Naučíte sa krátke cvičenia na pár minút, ktoré môžete opakovať aj viackrát denne. Vykonávať ich môžete priamo za pracovným stolom.

Cvičenie v kancelárii si nevyžaduje žiadny váš čas navyše. Pokojne ho zvládnete počas prestávky, kedy vaši kolegovia idú napríklad na cigaretu. Vy však prestávku v práci cvičením využijete naozaj zmysluplne. Jednotlivé cviky sú zostavené tak, aby ich zvládol úplne každý. Spolu s dodržiavaním určitých zásad sa vyhnete problémom v budúcnosti. Cvičenie v kancelárii je spôsobom, ako aj pár minút cvikov denne vám do budúcnosti prinesie veľký efekt. Dodajme, že okrem samotného cvičenia si v rámci programu pre cvičenie v kancelárii osvojíte aj zásady správneho držania tela a ergonómie. Už po čase sa budete môcť rozlúčiť s chronickými bolesťami chrbta, krku, nôh či zápästia.


Zdroj: do-pilates.com, pixabay.com

Summary
Efektívne si môžete zacvičiť aj v práci
Article Name
Efektívne si môžete zacvičiť aj v práci
Description
Špeciálny súbor fyzio zostava je na cvičenie v kancelárii.
Author
Publisher Name
projectzwei.net
Publisher Logo

You Might Also Like