Ultraľahký spánok s Big Agnes

big agnes stan

Ak patríš k ľuďom, ktorí sa definitívne rozhodli, že treba tráviť čo najviac nocí vonku, tak si mentálne naladený rovnako ako tí v Big Agnes. Už neváhaš, či ísť alebo neísť pod stan, táto dilema prestala existovať. Ale tiež už nie si 20-ročný pankáč a stan potrebuješ aj inam než len na festival, takže chceš, aby mal aj slušné parametre. Stany Big Agnes ich majú. Všetky. Na tých stanoch proste vidno, že ich dizajnujú ľudia, ktorí si už svoje odkempovali. 

Minimalistický dizajn, minimalistická hmotnosť

Big Agnes vyrába stany tak, aby poskytli svojím užívateľom čo najväčší priestor a komfort pri čo najmenšej záťaži v batožine. Vo wilderoben máš na výber ultraľahké stany z dvoch produktových línií: Copper Spur a Tiger Wall. Obidva typy sú trojsezónne dvojdverové stany s dvoma predsieňami. Postaví ich aj začiatočník, ale keďže sú skôr pre ostrieľanejších, stavanie je úplná malina. Obzvlášť vďaka špeciálnemu patentovanému mechanizmu TipLok Tent Buckle™. Vyskúšané, overené. Stan bol k dispo za pár minút. Rozdiel je v type konštrukcie, teda aj v tvare stanu; Tiger Wall je o niečo ľahší a pri jeho výrobe bol použitý špeciálny materiál. 


Prečítajte si tiež: Patagonia organic, bio a eko tričko


Big Agnes vyrába stany z nylonového ripstopu s polyuretánovým a silikónovým záterom

Práve to predstavuje v súčasnosti  najvyspelejšiu kombináciu. Záter chráni nylon pred UV žiarením a robí ho prakticky nepremokavým. Ripstop technológia a spevnenie silikónom vytvárajú materiál s najnižšou možnou gramážou, ktorý je vysoko odolný voči ťahu a roztrhnutiu. Stan Tiger Wall je navyše vyrobený z nylonu predfarbeného v roztoku. To znamená, že pigmenty sa zmiešajú s tekutým nylonom predtým, než sa z neho vyrobia vlákna. Táto technológia zaručuje nielen absolútnu stálosť farby, ale zvyšuje aj odolnosť látky voči UV žiareniu. V porovnaní s tradičnými mokrými procesmi tiež výrazne znižuje množstvo použitej vody, energie a chemikálií. Ako píšu Big Agnes na svojej stránke: “Vylepšovať už aj tak perfektné stany nie je jednoduché, no rozhodnúť sa pritom znížiť ekologickú záťaž je.” Menšiu ekologickú stopu máš ako bonus k ostatným vychytávkam.

Tak, milí naši spriaznení turisti, splavovači, horolezci a dobrodruhovia! Keď ide o stan, výber treba urobiť zodpovedne, lebo stan má byť spoľahlivým spoločníkom na dlhé roky. Stany Big Agnes sú už v tomto otestované. Vážia najmenej ako sa dá, ale pohodlia, úložných priestorov a praktických detailov obsahujú za vagón. Máme verzie pre 2 alebo 3 osoby, aj na cykloturistiku. Vyber si svoj nový prenosný domov tu: https://wilderoben.com/sk/big-agnes-stany


Zdroj: wilderoben.com

You Might Also Like