Termoprádlo

termopradlo na turu

Každý aktivní člověk ví, že správné vrstvení oblečení pro jakoukoliv náročnější aktivitu nejen v horách začíná na kvalitním termoprádle. To je naprosto klíčové pro komfort a pohodu bez propocených vrstev. Časy, kdy jste si na výlet do hor nosili několik triček na převlečení, jsou už dávno pryč.

Jak funguje termoprádlo

Primární funkce termoprádla je odvádění vlhkosti od těla, a zároveň by mělo být schopno distribuovat ho a urychlit jeho odpařování přes ostatní vrstvy oblečení. Kvalitní termoprádlo je odolné vůči zápachu a má schopnost udržet optimální tělesnou teplotu. Je důležité poznamenat, že aby termoprádlo jako základní vrstva fungovalo správně, je třeba zvolit obezřetně i další vrstvy oblečení.

Jak si vybrat termoprádlo

Důležité je, aby se termoprádlo přizpůsobilo vašemu tělu a neomezovalo při pohybu. Jelikož musí přiléhat na tělo, je klíčové, aby byla tkanina dostatečně flexibilní a pružná. Pozor na správnou velikost! Termoprádlo by nemělo být příliš volné, protože by tak byla jeho požadovaná funkce výrazně snížena. Musí být obtažené na těle.

termopradlo

Prečítajte si tiež: Jedna bunda na celou misi


Jaký materiál je pro termoprádlo nejlepší?

Každý materiál využívaný pro výrobu termoprádla má své výhody i nevýhody. Výběr by tak měl vycházet z vašich preferencí. Nejrozšířenějším materiálem je polyester, který se hodí zejména k letnímu využití, protože je odolný vůči UV záření. Je velmi pevný a pružný. Velmi nízkou hmotností se vyznačuje termoprádlo z polypropylenu. Výborně fungují i ​​přírodní materiály, které hlavně v posledních letech zaznamenaly velký pokrok i v oblasti termoprádla. Favoritem je jednoznačně merino vlna. Nesmrdí, neškrábe a má skvělé termoizolační vlastnosti. Vlna je teplejší než stejně hrubá syntetika. Její sezónní nevýhodou může být o něco vyšší hřejivost.

Finální rozhodnutí?

Nároky na termoprádlo se mírně liší, proto je dobré přizpůsobit si je k převládajícím aktivitám, během kterých chcete tuto základní vrstvu oblečení používat. Nejlepší je si konkrétní modely vyzkoušet. To, co sedí vašemu kamarádovi, vám vyhovovat vůbec nemusí. Základním požadavkem na termoprádlo je přece komfort. Teprve když se cítíte komfortně, jste schopni podávat plnohodnotné výkony.


Zdroj: wilderoben.com

You Might Also Like