Búracími prácami k zhodnoteniu nehnuteľnosti? Funguje to!

rekonstrukcne prace

Búracie práce sa často spájajú s definitívnym koncom stavby, no akékoľvek negatívne zmýšľanie v tomto smere nie je na mieste. Hoci mnohým ľuďom sa s odstraňovanou stavbou môžu spájať rôzne spomienky, búranie je skvelou príležitosťou, ako vytvoriť niečo nové a dokonca aj nehnuteľnosť zhodnotiť. 

Búracie práce treba zveriť odborníkom

Veľké rekonštrukcie či pozemky so starými stavbami. To sú najčastejšie prípady, kedy ľudia vyhľadávajú búracie a demolačné práce. Vyhrnúť si rukávy a vziať si túto činnosť do vlastných rúk sa však vôbec nemusí oplatiť. Okrem toho, že je časovo náročná, môže byť aj poriadne nebezpečná. Zároveň netreba zabúdať ani na upratovanie, odvoz a následnú likvidáciu stavebného odpadu.

demolacne prace

Mohlo by vás zaujímať: Záhradné práce a práce v exteriéri, ktoré by ste radšej mali prenechať odborníkom


Omnoho lepším riešením je obrátiť sa na odborníkov, ktorí sa búracím prácam venujú. Okrem toho, že si ušetríte množstvo času a námahy, môžete sa tiež spoľahnúť na to, že profesionáli dodržiavajú bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci – BOZP, takže sú prijaté všetky opatrenia na zamedzenie vzniku pracovných úrazov. Zároveň získate istotu, že stavebný odpad bol zlikvidovaný v súlade so zákonom. 

Búranie môže zvýšiť hodnotu nehnuteľnosti

Búracie práce neraz prispievajú k nárastu hodnoty samotnej nehnuteľnosti. Predať starý polorozpadnutý dom môže byť problém, pretože vzhľad stavby môže doslova odrádzať. Ak ale budete inzerovať pekne upravený stavebný pozemok, šance na úspešný môžu byť omnoho vyššie. Inak to nie je ani v prípade rekonštrukcií. Relatívne nízka investícia do vybúrania priečok a dodatočných dispozičných úprav bytu môže jeho hodnotu pokojne zvýšiť až o 20 %, a to už je nárast, ktorý sa pri kalkuláciách rozhodne oplatí vziať do úvahy. 

Búranie v prípade rozsiahlejších rekonštrukcií vám však nemusí priniesť iba finančný prospech. Zbúraním časti domu si napríklad ľahko vytvoríte priestor na relax napríklad v podobe novej terasy. Ak potrebujete zväčšiť využiteľnosť vnútorného priestoru, alebo túžite po zimnej záhrady, pozrite si drevené pergoly, ktoré môžu byť výbornou náhradou za nevyužitú časť starého domu. Stačí sa iba odhodlať do väčších úprav a nebáť sa zmien, atraktivita vašej nehnuteľnosti len porastie, či už priamo pre vás, alebo pre potenciálneho kupujúceho. 

demolacia domu

Zdroj obrázkov: elements.envato.com

You Might Also Like